Anadolu Ajansı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, "Şimdi Kaşıkçı için uluslararası mahkemelerde adalet aramak uluslararası toplumun çıkarınadır." şeklindeki açıklamasına yer verdi.
SUUDİLER KAŞIKÇI’NIN KATİLLERİNİ İADE ETMEYİ REDDETTİ
Yayın Organı : AP
Yayın Tarihi : 10 Aralık 2018
Ülke : ABD
Görsel Kaynak : AA/Emrah Yorulmaz

     Türkiye Suudi Arabistan'ın Washington Post köşe yazarı Cemal Kaşıkçı'nın katillerini iade talebini reddetmesinin hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

     Anadolu Ajansı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, "Şimdi Kaşıkçı için uluslararası mahkemelerde adalet aramak uluslararası toplumun çıkarınadır." şeklindeki açıklamasına yer verdi.

     Türkiye geçen hafta, 2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Başkonsolosluğunda Kaşıkçı'yı öldüren ve parçalara ayıran timi yönettiğine inanılan Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın iki eski danışmanı hakkında tutuklama emri çıkardı. 

     Medyada yer alan haberlerde Suudi Arabistan Dışişleri Bakanının krallığın vatandaşlarını iade etmediği gerekçesiyle Türklerin iade talebini reddettiği ifade edildi.

     Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.