TUNUS BASIN HEYETİNDEN CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

TUNUS BASIN HEYETİNDEN CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Tunus'tan gelen gazetecileri ağırladı. Tunus basın heyeti, bölgemizde tüm dünyanın izlediği son gelişmeler ve Türkiye'nin üstlendiği kritik rol hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı ile Özel Kalem Müdürü Dr. Çağatay Özdemir'den bilgi aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, dünya kamuoyunu Türkiye hakkında doğru bilgilendirme ve dezenformasyon ile algı operasyonlarının önüne geçme sorumluluğu kapsamında, uluslararası basın mensuplarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarının temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 11 kişilik basın heyeti, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile ortak düzenlenen program kapsamında Türkiye'ye geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na gerçekleştirdikleri ziyarette heyeti, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı ile Özel Kalem Müdürü Dr. Çağatay Özdemir ağırladı. Doç. Dr. Sobacı, Tunuslu gazetecilerin soruları üzerine, özellikle son dönemde İdlib başta olmak üzere bölgede yaşanan gelişmeler, Türkiye'nin süreç içindeki rolü ve terörle mücadele konusundaki kararlılığı hakkında kapsamlı bilgi paylaşımında bulundu.

Görüşmede, ülkeler arası medya iş birliğinin geliştirilmesi ve bu amaçla ortak platformlar kurulması da ele alındı.

Tunus ile Türkiye'nin medya alanındaki diyalog ortamının geliştirilmesi için kurumumuz tarafından ülkemize davet edilen dördüncü heyet olma özelliğini taşıyan basın grubunun programında, Dışişleri Bakanlığı, TİKA, Anadolu Ajansı, AFAD, TRT ve ASELSAN ziyaretleri de yer buldu.